Webinarium IETUŚląskie Centrum Klimatu – Etap I

Webinarium IETU
Śląskie Centrum Klimatu – Etap I

15 maja 2024
Slajd tytułowy prezentacji „Śląskie Centrum Klimatu – Etap I. Od idei strategicznej do narzędzia wdrażania adaptacji w regionie” zawierający logotypy projektu

Na platformie Śląskiego Centrum Klimatu udostępniamy nagranie webinarium zorganizowanego przez IETU, podczas którego zaprezentowano założenia oraz funkcjonowanie projektu jako narzędzia wspierającego działania adaptacyjne w województwie śląskim.

Spotkanie poświęcone było zarówno kontekstowi strategicznemu powstania Centrum, jak i jego praktycznej roli we wspieraniu wdrażania Regionalnego Planu Adaptacji do zmian klimatu w województwie śląskim. Omówiono m.in. cele projektu, jego znaczenie dla jednostek samorządu terytorialnego oraz dostępne formy wsparcia w zakresie adaptacji do zmian klimatu.

Prezentację poprowadziła Barbara Porębska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego (Departament Projektów Regionalnych, Kierownik Referatu ds. klimatu).

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami z webinarium.

NAGRANIE WEBINARU: https://www.youtube.com/watch?v=daz4abfppH4
PREZENTACJA: Prezentacja webinarium 16.04.2026 r.

Materiał stanowi praktyczne źródło wiedzy dla samorządów, instytucji oraz wszystkich interesariuszy zaangażowanych w działania na rzecz adaptacji do zmian klimatu w regionie.

Barbara Porębska
Kierownik Referatu ds. klimatu, Departament Projektów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego